Černý (Black) opál

Je nejvzácnějším a podle názoru znalců zároveň nejkrásnějším typem drahého opálu obecně. Svou cenou často převyšuje cenu diamantů a řadí se tak mezi nejdražší drahé kameny světa. Zbarvení základní hmoty je černé, poločerné, tmavě šedé až světle šedé. Zbarvení je způsobeno přítomností uhlíkatých látek v molekulové stavbě. Vyznačuje se množstvím překrásně opalizujících sytých barev zvýrazněných černým či tmavým pozadím. Vždy je doprovázen obecným opálem, tzv. potší (stejného zabarvení jako má základní hmota). Černý opál se nachází ve vrstvách jílu.

Nejznámější naleziště je Lightning Ridge ve státě Nový Jižní Wales. Samotné Lightning Ridge je dnes již v podstatě vytěženo a těžba se přesunula do širšího okolí se středisky Coocoran, Grawin, Sheepyard. 


Surové nebo částečně opracované kusy

Zde nabízíme většinou surové, ještě nijak neopracované kusy, v mateční hornině, případně i se zbytky jílu, dále tzv. nobby. Větší a cennější kusy už jsou zbaveny největších vrstev jílu, aby se co nejvíce odkryly vrstvy drahého opálu a bývají i částečně leštěné, aby maximálně vynikl "potenciál" každého kusu. Všechny nabízené opály pochází přímo od horníků  z Lightning Ridge.


Broušené, leštěné a šperkové kusy

Zde nabízíme již opracované, tedy vybroušené a vyleštěné opály. Díky tomu udělají radost nejen ve sbírce každého sběratele, ale mohou být použity i k výrobě šperků - např. do prstenu, přívěsku apod. V nabídce máme opály, které pochází z nejznámější a nejvzácnější lokality Lightning Ridge.